Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego informuje

 


 

W dniu 2 stycznia 2024 r. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego będzie zamknięty.

Dzień ten będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników administracji rządowej za dzień 6 stycznia 2024 r.

Podstawa prawna: Zarządzenie nr 524 Prezesa Rady Ministrów z dnia 24 października 2023 r. w sprawie wyznaczenia dla członków korpusu służby cywilnej dni wolnych od pracy (Monitor Polski 2023 r. poz. 1137).

 


UWAGA !

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego informuje, że z dniem 01.03.2022 r. w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego nie można już dokonywać opłat z tytułu opłaty skarbowej za pomocą karty płatniczej.

Prosimy wszystkich o dokumentowanie opłaty potwierdzeniem wykonania przelewu w bankowości elektronicznej lub dokonanej opłaty w okienku kasowym Banku PKO BP (na terenie Poznania opłata bezkosztowa)

Dane niezbędne do wpłaty znajdują się pod niniejszym linkiem.

 


ZMIANY DOTYCZĄCE SKŁADANIA PODAŃ I WNIOSKÓW

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego informuje, że zmieniła się ustawa Kodeks postępowania administracyjnego. Jest to zmiana od 5 października 2021 r., która dotyczy między innymi art. 63 paragraf 1. 

Zmieniły się przepisy dotyczące składania podań - żądań, wyjaśnień, odwołań i zażaleń.
Dlatego możesz:

- napisać potrzebne pismo i wysłać podpisane pocztą lub kurierem na adres:

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego

ul. Zielona 8, 61-851 Poznań

- napisać pismo i wysłać je za pomocą platformy e-PUAP, na adres: /PINB_dpp/SkrytkaESP

- umówić się z pracownikiem w godzinach pracy Urzędu, przyjść do Urzędu i wraz z pracownikiem spisać podanie/wniosek do protokół. Miej na uwadze to, że ta forma może być ograniczona ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19.

Jeżeli prześlesz swoje podanie pocztą e-mail na adres Inspektoratu, Inspektorat nie zajmie się Twoim podaniem i nie dostaniesz na nie odpowiedzi.

Natomiast skargi i wnioski niezawierające imienia i nazwiska (nazwy) oraz adresu wnoszącego pozostawia się bez rozpoznania (§ 8 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków - Dz. U. Nr 5, poz. 4)

 


Jeżeli inne przepisy tak nie wskażą, jeżeli prześlesz swoje podanie pocztą e-mail na adres Inspektoratu, Inspektorat nie zajmie się Twoim podaniem i nie dostaniesz na nie odpowiedzi.

Zarządzeniem z dnia 3.01.2022 r. (PINB/WA/0120/3/2021/18293) Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego ustanowił, że dzień 7 stycznia 2022 r. będzie dniem wolnym dla pracowników Inspektoratu.

Dzień ten będzie wolny w zamian za dzień 1 stycznia 2022 r.

Inspektorat w tym dniu będzie nieczynny.

 


 

Zarządzeniem z dnia 9.12.2021 r. (PINB/WA/0120/2/2021/17463) Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego ustanowił, że dzień 24 grudnia 2021 r. będzie dniem wolnym dla pracowników Inspektoratu.

Dzień ten będzie wolny w zamian za dzień 25 grudnia 2021 r.

Inspektorat w tym dniu będzie nieczynny.

 


 

OGRANICZENIA W MOŻLIWOŚCI OSOBISTEGO ZAŁATWIANIA SPRAW

 

Szanowni Państwo!

 

W związku z trwającym w Polsce stanem epidemii w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, w trosce o zdrowie Państwa oraz pracowników Inspektoratu, od dnia 25 MAJA 2020 R. DO ODWOŁANIA MOŻLIWOŚĆ OSOBISTEGO ZAŁATWIANIA SPRAW W POWIATOWYM INSPEKTORACIE NADZORU BUDOWLANEGO DLA POWIATU POZNAŃSKIEGO JEST OGRANICZONA, ze względu na fakt dysponowania jednym stanowiskiem do obsługi klientów, przystosowanym do zapewnienia standardów bezpieczeństwa.

 

Możliwość osobistego załatwienia sprawy istnieje codziennie w godzinach: 9:00-14:00 wyłącznie, po uprzednim, indywidualnym umówieniu wizyty z odpowiednim wydziałem:

Wydział Inspekcji i Kontroli właściwy dla spraw z zakresu m.in. zgłaszania i zakończenia rozpoczęcia robót budowlanych, udzielania decyzji pozwolenia na użytkowanie - telefony: 

- 61 8593 451 (właściwość miejscowa dla spraw z gmin Suchy Las, Murowana Goślina, Swarzędz, Pobiedziska, Kostrzyn, Kleszczewo, Luboń, Puszczykowo, Mosina, Stęszew, Komorniki, Dopiewo)

- 61 8593 458 (właściwość miejscowa dla spraw z gmin Czerwonak, Kórnik, Buk, Tarnowo Podgórne Rokietnica)

Wydział Orzecznictwa Administracyjnego właściwy dla spraw z zakresu m.in. prowadzenia postępowań w sprawach samowoli budowlanych czy stanów technicznych obiektów budowlanych – telefony: 61 8593 452, 61 8593 453, 61 8593 454, 61 8593 456.

 

Nadto, po wejściu do budynku (hol na parterze) wystawiona została skrzynka podawcza, w której można zostawić dokumenty.

 

W pierwszej kolejności zachęcamy Państwa do korzystania z korespondencji elektronicznej i tradycyjnej. Cały szereg usług można załatwić drogą elektroniczną np: e-mail lub za pomocą platformy ePuap. Sprawy będzie można wyjaśniać także telefonicznie / faksem pod numerem 061 8593 455.

 

Skrzynka podawcza w systemie ePuap: /PINB_dpp/SkrytkaESP

 

Przypominamy, że załatwiając sprawę osobiście należy pamiętać o zachowaniu rygorów bezpieczeństwa wynikających z zaleceń służb sanitarnych oraz administratora obiektu: m.in. odkażeniu rąk za pomocą środka dezynfekującego przy wejściu do budynku, a także zachowania minimalnych odległości, posiadania środków ochrony osobistej m.in. maseczki.

 

Uprasza się osoby, wykazujące objawy zarażenia wirusem SARS-CoV-2 o załatwianie spraw wyłącznie w sposób zdalny, w szczególności za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

 

Dziękuję za wyrozumiałość.

O wszelkich zmianach będziemy informować za pośrednictwem strony internetowej.

 

Adam Korzystka

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego

 


WSTRZYMANA MOŻLIWOŚĆ OSOBISTEGO ZAŁATWIANIA SPRAW

 
Szanowni Państwo!
 
W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce wirusa COVID-19, w trosce o zdrowie Państwa oraz pracowników Inspektoratu, począwszy OD DNIA 16 MARCA 2020 R. DO ODWOŁANIA WSTRZYMANA JEST MOŻLIWOŚĆ OSOBISTEGO ZAŁATWIANIA SPRAW W POWIATOWYM INSPEKTORACIE NADZORU BUDOWLANEGO DLA POWIATU POZNAŃSKIEGO !
 
Zachęcam do korzystania z korespondencji elektronicznej i tradycyjnej. Cały szereg usług można załatwić drogą elektroniczną np: e-mail. Sprawy będzie można wyjaśniać także telefonicznie / faksem pod numerem 061 8593 455.
Zachęcamy w pierwszej kolejności do kontaktu telefonicznego lub za pomocą poczty elektronicznej. Aktualne telefony i adres email znajduje się pod tym linkiem
 
Dziękuję za wyrozumiałość.
O wszelkich zmianach będziemy informować za pośrednictwem strony internetowej.
 
Adam Korzystka
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego

 


 

Z uwagi na aktualną sytuację związaną z szerzeniem się wirusa COVID-19 oraz wydanymi przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zaleceniami dotyczącymi działań prewencyjnych, w celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia kolejnych zakażeń, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego zwraca się z apelem, aby interesanci ograniczyli do niezbędnego minimum wizyty w siedzibie urzędu.

Zachęcamy w pierwszej kolejności do kontaktu telefonicznego lub za pomocą poczty.

 


 

W dniu 24 grudnia 2019 r. (Wigilia) oraz w dniu 31 grudnia 2019 (Sylwester) Inspektorat będzie przyjmował Interesantów do godziny 12:00

 


W dniu 27 grudnia 2019 r. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego będzie zamknięty.

Dzień ten będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników administracji rządowej. 

W zamian Inspektorat będzie otwarty w sobotę 14 grudnia 2019 r.

 


 

W dniu 19 kwietnia 2019 r. (Wielki Piątek) Inspektorat czynny będzie do godziny 13:30

 

 

W dniu 2 maja 2018 r. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego będzie zamknięty.

Dzień ten będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników administracji rządowej. 

W zamian Inspektorat będzie otwarty w sobotę 11 maja 2018 r.

 


 

W dniu 24 grudnia 2018 r. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego będzie zamknięty.

Dzień ten będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników administracji rządowej. 

W zamian Inspektorat będzie otwarty w sobotę 15 grudnia 2018 r.

 


 

W związku z planowaną przerwą dostawy prądu do budynku przy ul. Zielonej 8 w dniu 30 października 2018 r., istnieje możliwość wystąpienia utrudnień w funkcjonowaniu inspektoratu, takich jak:

skrócenie czasu pracy, brak łączności telekomunikacyjnej, nieczynny dźwig osobowy (winda) itp.

W związku z powyższym Inspektorat będzie przyjmował Interesantów do godz. 12:00.

 


 

W dniu 4 maja 2018 r. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego będzie zamknięty.

Dzień ten będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników administracji rządowej. 

W zamian Inspektorat będzie otwarty w sobotę 19 maja 2018 r.

 


 

Średnio raz w tygodniu w Polsce dochodzi do wypadku z powodu niewłaściwego działania butli gazowych!

Przeczytaj, jak bezpiecznie użytkować  butle gazowe! (szczegóły w załączniku)

Zasady bezpiecznego użytkowania butli gazowych

 


 

UWAGA WŁAŚCICIELE I ZARZĄDCY OBIEKTÓW BUDOWLANYCH

 
Z uwagi na ostatnie wydarzenia, w których główną przyczyną katastrof budowlanych był wybuch gazu z nieszczelnej butli gazowej na propan-butan, wszyscy ich użytkownicy powinni zwrócić uwagę na stan techniczny butli, a także urządzeń je obsługujących. Należy mieć na uwadze, że butle takie podlegają również kontroli przez osoby wyspecjalizowane w tej dziedzinie.
 

Szczególnie na właścicielach obiektów mieszkalnych (niezależnie od ich rodzaju - jednorodzinne, czy wielorodzinne), spoczywa obowiązek dokonania kontroli butli, a także pomieszczeń, w których użytkuje się takie butle np. zainstalowanych przy kuchenkach, czy promiennikach ciepła.

 
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego zwraca szczególną uwagę na konieczność przeglądu również instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych), których stan niejednokrotnie jest przyczyną pożarów lub zaczadzeń.
 
 

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego informuje, że zgodnie z zarządzeniem nr 9 z dnia 29 marca 2017 r. Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w 2017 r. dla pracowników urzędów administracji rządowej dni:

1) 2 maja, 16 czerwca i 14 sierpnia ustala się dniami wolnymi od pracy;

2) 13 maja, 24 czerwca i 9 września wyznacza się dniami pracy

 
Stosownie do zarządzenia podpisanego przez Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego, będący częścią administracji rządowej, będzie udostępniony interesantom w dniach: 13 maja, 24 czerwca i 9 września 2017 r.
 

NOWELIZACJA USTAWY PRAWO BUDOWLANE

ŚWIADECTWA CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ BUDYNKÓW

Z dniem 9 marca 2015 r. weszła w życie znowelizowana ustawa Prawo budowlane, w której uchylono większość przepisów dotyczących charakterystyki energetycznej oraz kontroli systemów ogrzewania i klimatyzacji. Zagadnienia te zostały uregulowane w nowej ustawie z dnia 29 sierpnia 2014r. o charakterystyce energetycznej budynków, która zmodyfikowała dotychczas obowiązujące przepisy pod kątem zgodności z postanowieniami unijnych dyrektyw oraz usprawnienia funkcjonowania systemu oceny energetycznej budynków. Wprowadzone przepisy znoszą m. in. obowiązek sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej w przypadku oddawania do użytkowania budynku (wszystkich budynków), przewidziany w art. 57 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo budowlane.

UWAGA!

Jednakże z chwilą oddania budynku do użytkowania inwestor proszony jest o podanie w KARCIE INFORMACYJNEJ tj. w załączniku do Zawiadomienia o zakończeniu budowy oraz Wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie danych dotyczących charakterystyki energetycznej dla nowych budynków oddawanych do użytkowania w całości lub dla części pierwszej – zgodnie z danymi zawartymi w projekcie architektoniczno-budowlanym ( o których mowa w §11 ust 2 pkt 10 rozporządzenia Ministra Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. Poz. 462, z późn. zm.).


Jeziora - Korzystanie ze śródlądowych wód publicznych

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego informuje, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdemu przysługuje prawo do powszechnego korzystania ze śródlądowych wód publicznych, w tym do zaspakajania potrzeb w zakresie wypoczynku, uprawiania turystyki, sportów wodnych oraz na zasadach określonych w odrębnych przepisach, amatorskiego połowu ryb.
 
Wszelkie ograniczenia w korzystaniu i dysponowaniu wodami publicznymi stanowiącymi własność Skarbu Państwa powinny wynikać z obowiązującego prawa. Dostęp do brzegu to również możliwość zapewnienia bezpieczeństwa osób korzystających z wody np. w razie nagłego pogorszenia zdrowia osoby korzystającej z wody lub uszkodzenia sprzętu pływającego. Tymczasem władający nieruchomościami przyległymi do jezior, we własnym zakresie i bez wymaganych pozwoleń zawłaszczają (zagospodarowują) grunty stanowiące jezioro w części niepokrytej wodą poprzez budowę umocnień brzegu, nabrzeży, pomostów, ogrodzeń itp.
Przypadki takie NIK stwierdziła w kontrolach przeprowadzonych w 2010 r. (P/10/154), 2013 r. (S/13/004) i 2014 r. (I/14/005).
 
Również w środkach masowego przekazu pojawiły się informacje o nieuprawnionym ograniczaniu dostępu do jezior stanowiących własność Skarbu Państwa.
 

 

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego informuje, że na wniosek Szefa Służby Cywilnej piątek (27 maja 2016 r.), przypadający bezpośrednio po święcie Bożego Ciała, będzie dniem wolnym od pracy dla administracji rządowej.

W zamian urzędy będą otwarte w sobotę, 4 czerwca 2016 r.
Stosowne do zarządzenia podpisanego przez Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego, będący częścią administracji rządowej, będzie czynny w dniu 4 czerwca 2016 r.
 

 

W dniu 24 grudnia 2015 r. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego będzie obsługiwał interesantów do godziny 12.00.

 


UWAGA!

Wszystkim Inwestorom, którzy zamierzają złożyć dokumentację budowlaną niezbędną do odbioru obiektu budowlanego, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego przypomina, iż z uwagi na zmianę przepisów ustawy Prawo budowlane, jako niezbędny załącznik do wniosku o pozwolenie na użytkowanie i zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu budowlanego jest dołączenie Informacji od geodety o zgodności usytuowania obiektu budowlanego z projektem zagospodarowania działki lub terenu lub odstępstw od tego projektu.

W przypadku braku takiej informacji, organ nadzoru budowlanego będzie zmuszony wezwać Inwestora do uzupełnienia braków formalnych, co skutecznie przedłuży proces odbioru inwestycji. 

Na niniejszej stronie w zakładce "Druki do pobrania" -> "Pozostałe" znajduje się przygotowany druk "Informacja od Geodety"


Z dniem 28 czerwca 2015 r. weszła w życie nowelizacja (Ustawa z dnia 20 lutego 2015 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw) zmieniająca niektóre przepisy Prawa budowlanego. 
Niżej znajdują się tylko niektóre ze zmian jakie zostały wprowadzone, niemniej jednak prosimy o zapoznanie się z całym aktem pod tym linkiem.
 
1. Rezygnacja z pozwoleń na budowę i przebudowę domu jednorodzinnego. Zmiana dotyczy budynków, których obszar oddziaływania nie wykracza poza granice działki objętej inwestycją i nie narusza granicy sąsiadów. Zamiast dotychczasowego wniosku o pozwolenie na budowę, wymagane jest dostarczenie zgłoszenia budowy wraz z projektem budowlanym i dokumentami wymaganymi w trybie pozwolenia na budowę dla tego budynku. Projekt musi być zgodny z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli w ciągu 30 dni starosta nie wniesie zastrzeżeń - można rozpocząć budowę.
 
2. Wydawanie pozwoleń na budowę będzie nadal możliwe, dla budynków mieszkalnych. Decyzja należeć będzie do inwestora.
 
3. Więcej obiektów oddawanych do użytkowania na podstawie zgłoszenia, a nie jak dotychczas pozwolenia na użytkowanie. Są to takie obiekty jak: warsztaty rzemieślnicze, stacje obsługi pojazdów, myjnie samochodowe, garaże na pięć stanowisk, obiekty magazynowe, budynki kolejowe oraz place składowe, postojowe, parkingi a także stawy rybne.
 
4. Dotychczas inwestor zobowiązany był na 7 dni przed planowanym rozpoczęciem robót budowlanych zgłosić ten fakt nadzorowi budowlanemu. Aktualnie inwestor dokonuje wyłącznie zgłoszenia rozpoczęcia robót budowlanych, nie określając terminu rozpoczęcia tych robót. Oznacza to, że może przystąpić do robót budowlanych tego samego dnia, w którym dokonał zgłoszenia.
 
5. Mniej formalności dotyczących projektu. Do minimum została ograniczona lista obowiązkowych elementów projektu budowlanego. Nowelizacja spowodowała zniesienie obowiązku dołączania oświadczeń o: zapewnieniu dostaw energii, wody, ciepła, gazu, odbioru ścieków oraz o warunkach przyłączenia obiektu do sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych, elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych. Zniesiony został także nakaz dostarczenia oświadczenia zarządcy drogi o możliwości połączenia działki, na której będzie obiekt z drogą publiczną.
 
6. Czas tzw. milczącej zgody na użytkowanie (brak sprzeciwu administracji) został skrócony z 21 do 14 dni. Niemniej jednak w przypadku braku kompletu dokumentacji budowlanej, składanej wraz z wnioskiem o wydanie decyzji o pozowleniu na uzytkowanie, czy też zawiadomieniu o zakończeniu budowy, termin ten, na skutek wezwania o uzupełnienie braków formalnych, zostanie zawieszony do czasu uzupełnienia dokumentów. Ponadto, inwestor, wśród szeregu dokumentów niezbędnych do formalno-prawnego zakończenia budowy, został zobowiązany do przedłożenia wraz ze zgłoszeniem (wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie) dokumentacji geodezyjnej, zawierającą wyniki geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej oraz informację o zgodności usytuowania obiektu budowlanego z projektem zagospodarowania działki lub terenu lub odstępstwach od tego projektu, sporządzoną przez osobę wykonującą samodzielne funkcje w dziedzinie geodezji i kartografii oraz posiadającą odpowiednie uprawnienia zawodowe.
 
Prosimy o zwrócenie uwagi na otrzymaną dokumentację od uprawnionego geodety, gdyż to na nim spoczywa obowiązek przekazania Inwestorowi, prócz sporządzonej inwentaryzacji, także informacji o zgodności usytuowania obiektu budowlanego z projektem zagospodarowania działki lub terenu lub odstępstwach od tego projektu, zgodnie z brzmieniem art. 57 ust. 1 pkt. 5 Prawa budowlanego.
 
7. Ustawa nie przewiduje zmiany dotychczasowych zasad ustalania opłaty legalizacyjnej i nie liberalizuje wymogów stawianych inwestorom w procesie legalizacji samowoli budowlanej. Nowelizacja zakłada możliwość wystąpienia z wnioskiem o umorzenie lub rozłożenie na raty opłaty legalizacyjnej za dokonanie samowoli budowlanej.

 


NOWELIZACJA USTAWY PRAWO BUDOWLANE DOTYCZĄCA ŚWIADECTW CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ.

Z dniem 9 marca 2015 r. weszła w życie znowelizowana ustawa Prawo budowlane, w której uchylono większość przepisów dotyczących charakterystyki energetycznej oraz kontroli systemów ogrzewania i klimatyzacji  Zagadnienia te zostały uregulowane w nowej ustawie z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków, która zmodyfikowała dotychczas obowiązujące przepisy pod kątem zgodności z postanowieniami unijnych dyrektyw oraz usprawnienia funkcjonowania systemu oceny energetycznej budynków. Wprowadzone przepisy znoszą m.in. obowiązek sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej w przypadku oddawania do użytkowania budynku (wszystkich budynków), przewidziany w art. 57 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo budowlane. Zmiana ta w praktyce spowoduje, że inwestorzy budujący bez zamiaru sprzedaży lub najmu osobie trzeciej, nie będą objęci obowiązkiem sporządzenia świadectw charakterystyki energetycznej budynku.

W znowelizowanej ustawie Prawo budowlane ustawodawca dodał także art. 5 ust. 2b, zgodnie z którym w przypadku docieplenia budynku obejmującego ponad 25% powierzchni przegród zewnętrznych budynku należy spełnić wymagania minimalne dotyczące energooszczędności i ochrony cieplnej przewidziane w przepisach techniczno-budowlanych dla przebudowy budynku. Wymagania te określone zostały w przepisach rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 5 lipca 2013 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Nowelizacją ustawy Prawo budowlane uchylone zostaną także art. 62 ust. 1 pkt 5, art. 62 ust. 1 pkt 6 oraz art. 62 ust. 1b. Konsekwencją tych zmian jest zrezygnowanie z uregulowanej dotychczas w ustawie Prawo budowlane kontroli instalacji ogrzewania z kotłami o efektywnej nominalnej wydajności powyżej 20 kW użytkowanymi co najmniej 15 lat, licząc od daty zamieszczonej na tabliczce znamionowej kotła. Od 9 marca 2015 roku urządzenia te będą kontrolowane okresowo, jak pozostałe urządzenia instalacji grzewczych. Co więcej, kontrola systemu ogrzewania obejmie nie tylko kotły, jak dotychczas, ale cały system ogrzewania, który zakresem obejmuje także urządzenia instalacyjne.


Zmiana rachunku bankowego opłaty skarbowej
Z dniem 1 stycznia 2015 roku ulega zmianie numer rachunku bankowego opłaty skarbowej na niżej podany:

 

Miasto Poznań Wydział Finansowy
Oddział Pozostałych Dochodów Podatkowych i Niepodatkowych
ul. Libelta 16/20, 61-706 Poznań

nr rachunku PKO BP

94 1020 4027 0000 1602 1262 0763

 


OGŁOSZENIE O NIEODPŁATNYM PRZEKAZANIU

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego informuje, że posiada składnik majątku ruchomego do nieodpłatnego przekazania zgodnie z § 38 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 maja 2010 r. w sprawie sposobu i trybu gospodarowania składnikami majątku ruchomego, w który wyposażone są jednostki budżetowe (Dz. U Nr 114, poz. 761)Jednostka może nieodpłatnie przekazać składniki rzeczowe majątku ruchomego innej jednostce budżetowej, zakładowi budżetowemu, gospodarstwu pomocniczemu lub jednostce samorządu terytorialnego na czas nieoznaczony bez zastrzeżenia obowiązku zwrotu, z przeznaczeniem ich na realizację zadań publicznych.

Przedmiotem nieodpłatnego przekazania będzie auto osobowe:

Opel Corsa C, niebieski, poj. 1200 cm sześć., rok produkcji 2005 r., przebieg 104.590 km.

Pojazd ten jest zbędny i obecnie niewykorzystywany do zadań służbowych. Samochód nie jest uszkodzony, jest sprawny, 110si normalne ślady użytkowania.

W przypadku zainteresowania nieodpłatnym przejęciem powyższego składnika majątku ruchomego należy złożyć pisemny wniosek do dnia 31 października 2013 r.

 

Decyduje kolejność składania wniosków.

Osoba upoważniona do kontaktów w przedmiotowej sprawie jest Grażyna Nagórko, kontakt tel/fax 61 8593-455.

 

Ogłoszenie o nieodpłatnym przekazaniu - pdf

Wniosek o nieodpłatne przekazanie - pdf


 

 

Zobacz także inne równie ważne informacje

w dziale" Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego przypomina"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wytworzył:
Adam Korzystka
Udostępnił:
Korzystka Adam
(2010-04-29 13:00:04)
Ostatnio zmodyfikował:
Korzystka Adam
(2023-12-22 16:44:16)
       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki